СВАКОМ СЕЛУ - АСФАЛТ: Краљевчани за обнову путева издвојили 179 милиона динара
За асфалтирање локалних и некатегорисаних путева и обнову саобраћајне инфраструктуре на сеоском подручју краљевачког краја из градске касе ове године издвојено је 179 милиона динара.

ГУ у Краљеву
Према речима председника Привременог органа града Краљева др Предрага Терзића, на тај начин до краја 2023. на територији града на Ибру биће асфалтирано око 30 километара сесоских путева.
- Тако ће мештани и Бзовика, Рудна, Ушћа, па затим Гледића и Годачице, Буковице, Самаила, Ратине, Врбе и осталих села добити асфалтиране саобраћјнице. Трудимо се да у сваком селу асфалтирамо по 200, 300, 500 метара или километар пута, онолико колико средстава имамо - рекао је др Терзић обилазећи радове у Буковици.
У овом селу, како је појаснио Мирко Вуковић, директор ЈКП „Путеви“ из Краљева, укупно је асфалтирано око 600 квадратних метара некатегорисаног пута за шта је издвојено два милиона динара.
- Након ребаланса градског буџета и опредељивања нових средстава, радови ће овде бити настављени – највио је Вуковић. - Од наредне недеље започињемо и обнову путева на територији рудњанског, студеничког и ушћанског краја.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)