ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ: У Бајмоку одржана најстарија смотра фолклора на Балкану

Јелена Лемајић

26. 06. 2023. у 18:17

У Бајмоку је минулог викенда одржана Међународна смотра фолклора и то 60. по реду, што је уједно чини и најстаријом на Балкану.

ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ: У Бајмоку одржана најстарија смотра фолклора на Балкану

фото: ТВ Суботица

На овогодишњој смотри представило се 15 културно-уметничких друштава са око 400 учесника из Србије, Хрватске и Мађарске.

-Циљ ове смотре је да негујемо домаћи фолклор и да децу научимо некој традицији, да не оде у заборав наша традиција и култура - каже организатор Марко Звекан.

Уз суботичке "Александрово" и "Братство", после дуже паузе у Бајмоку се могао видети и КУД „Ђурђевак“ из Кљајићева, специфичан по томе што негује традицију Срба са Кордуна.

-Смотре су првенствено важне за децу која долазе и која имају прилку да покажу оно што су научила током године, то су такође и  чувари традиције, а што се тиче средине, важно је да се људи упознају са различитим културама, крајевима наше земље и иностранства,  а деца се упознају и шире пријатељство - сматра Љиљана Бјеливук.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ОГЛАСИЛИ СЕ ВАТЕРПОЛИСТИ СРБИЈЕ: Њих 11 неће да игра за репрезентацију после оставке селектора