„ЗЛАТНА БРАНА“ ТРАЈЕ ТРИ ДАНА: У Кисачу надомак Новог Сада почео 29. дечји фестивал

Јованка СИМИЋ

25. 06. 2023. у 18:40

ЧЛАН Градског већа за културу Далибор Рожић свечано је отворио 29. дечији фолклорни фестивал „Злата брана".

„ЗЛАТНА БРАНА“ ТРАЈЕ ТРИ ДАНА: У Кисачу надомак Новог Сада почео 29. дечји фестивал

Град Нови Сад

Организатор фестивала словачке националне мањине, која живи у Војводини је Културни центар „Кисач", а одржава се уз подршку Града Новог Сада, Министарства културе и информисања Републике Србије, Националног савета словачке националне мањине, Заводa за културу војвођанских Словака и Канцеларије за Словаке у дијаспори.

 -  Двориште ОШ „Људевит Штур" у Кисачу током  три дана трајања фестивала постаје најлепше место за смотру дечијих игара, песама, музике и фолклора . Организатори и учесници  манифестације су прави пример како се чувају културне вредности, традиција и народни обичаји, а то постижу преносећи своје знање на најмлеђе генерације. – рекао је Рожић и додао да се  успостављењем  чврстих веза са властитом традицијом ствара  здрава основа за очување сопственог идентитета

     На овогодишњем фестивалу учествује више од 1.200 девојчица и дечака из Србије, Словачке, Мађарске и Хрватске, што овај фестивал, у својој категорији, чини највећим у оквирима наше земље али  и шире.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

ЧЛАН БЕНДА ДНК МЕЂУ ОСУМЊИЧЕНИМА ЗА ПОЖАР У КОЧАНИМА: Чак 40 дана био на интензивној нези, ево како је сада