БОРАЦ У РАТУ, ГРАДИЛАЦ У МИРУ: Преминуо Милоје Стошић у 97. години
МИЛОЈЕ Стошић, учесник Другог светског рата и послератни друштвено-политички радник, преминуо је у уторак, у 97. години живота.

Фото: Printscreen
Рођен је 1926. године у селу Тибужде код Врања, а Правни факултет и правосудни испит положио је почетком 1976. године у Београду.
Године 1944. ступио је у Народноослободилачку војску Југославије као борац 10. српске бригаде, где је био политички комесар. Учествовао је у борбама за ослобођење Ниша.
Након рата радио је у Среском комитету СКОЈ-а и као омладинац учествовао на бројним радним акцијама за обнову земље. Обављао је разне функције у Савезу комуниста Србије и заслужан је за убрзан развој врањске привреде у том периоду.
Обављао је и дужност помоћника генералног директора тадашњег Памучног комбината Врање, данашњег „Јумка“ и председника Основног суда удруженог рада у Врању.
Каријеру је завршио као председник Међуопштинске конференције Савеза комуниста у Лесковцу.
Сахрањен је данас, 17. маја, у присуству родбине и пријатеља.
Препоручујемо

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА УСЕЉЕЊЕ: Завршени грађевински радови на згрди Инфективног
17. 05. 2023. у 09:01

НАГРАДЕ ЗА ВРАЊСКЕ ГИМНАЗИЈАЛЦЕ: Два вредна признања за драмску секцију
16. 05. 2023. у 18:09

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (1)