ПЛАНУЛО ЦВЕЋЕ У ПАРАЋИНУ: Улични продавци данас удвостручили продају (ФОТО)
МИШЉЕЊА о обележавању популарног женског празника увек су контроверзна, па мада га се и многе даме одричу, продаја цвећа 8. марта код уличних продаваца тог дана се дуплира.
Фото: З. Рашић
Тако тврде цвећари у Параћину који су „окупирали“ простор испред некадашње Робне куће „Шумадија“, у правцу улаза у Цветну улицу.
Од обичног каранфила и црвене руже, преко љубичица, зумбула, кала, до најскупљих цветних аранжмана, цвеће су данас подједнако куповали и мушкарци и жене.
Фото: З. Рашић
- Задовољна сам увек осмомартовском продајом. Цене су непромењене, каранфил 100 динара, руже коштају 200 и 300, док за цветне аранжмане треба одвојити од 500 па навише. Имамо их и за 2.000, али се они ипак слабије купују – каже добро расположена продавачица.
Параћински цвећари месецима се припремају за осмомартовску продају, када „плане“ највећи део њихове понуде.
Фото: З. Рашић
Без обзира што многе припаднице нежнијег пола тврде како им „женски празник“ не значи ништа, досада није било ниједне која је одбила – цвет. А цене у цвећарама и код уличних продаваца данас су биле скоро исте.
Препоручујемо
"ВИ СТЕ ОСЛОНАЦ И СТУБ ДРУШТВА, ХВАЛА ВАМ ЗА СВЕ": Министар Мали честитао дамама 8. март
08. 03. 2023. у 11:56
НЕ ЗАБОРАВЉАЈУ 8. МАРТ: Угљевички ђаци-прваци честитали Међународни дан жена
08. 03. 2023. у 11:22
ЧЕСТИТКЕ ЗА МАМЕ, БАКЕ, СЕКЕ... : Креативне радионице за ђаке у Матаругама и Поповићима
08. 03. 2023. у 11:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)