БЕСПЛАТНА ОБУКА ЗА БУДУЋЕ ПРЕДУЗЕТНИКЕ: Расписан јавни позив у Врању
ГРАД Врање расписао је јавни позив за похађање обуке за 50 незапослених лица чије ће најбоље бизнис идеје бити подржане са по 300 хиљада динара бесповратних средстава.
Фото: Д. Р.
Врање је једна од осам локалних самоуправа у Србији које су од Министарства за рад добиле средства за реализацију пројекта „Развој пословних идеја - једнака шанса за све“. На основу тога град је расписао јавни позив за 50 незапослених за које ће бити организована бесплатна обука која обухвата област предузетништва, као и каријерно вођење.
Након обуке која ће трајати укупно седам дана, 10 полазника који предложе најбоље бизнис идеје стећи ће право на доделу бесповратних средстава у износу од по 300 хиљада динара.
Обуку ће обављати стручна лица и она обухвата израду бизнис планова, електронско књиговодство и остала базична знања за покретање сопственог посла, каже градски већник за привреду Небојша Зупанчић.
- Град Врање је и у претходне две године реализовао сличне пројекте, где су незапосленима додељивана средства за започињање сопственог бизниса. Приликом обиласка њихових радњи утврђено је да сви успешно раде - каже Зупанчић.
Већник додаје да ће сви полазници обуке имати апсолутну подршку локалне самоуправе, Канцеларије за локални економски развој, њега лично, као и Развојне агенције Пчињског округа. Он је апеловао да се незапослени пријаве без бојазни и устручавања, јер је једино важно да дођу са добром идејом.
Бесповратна средства могу бити коришћена за набавку опреме за рад у регистрованој предузетничкој радњи или у оквиру привредног друштва. Незапослени се могу пријавити у Националној служби за запошљавање или у Градској управи до 13. фебруара.
БОНУС ВИДЕО - НИ ОНА НИЈЕ ИЗДРЖАЛА: Земљотрес у Газијантепу срушио тврђаву стару 2.000 година
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)