БРАНКА ПРЕДСЕДНИЦА "ЈАВОРКА“: Позната планинарка на челу параћинског клуба

Зорана Рашић
Зорана Рашић

21. 01. 2023. у 21:34

ЈЕДНА од познатијих српских планинарки, репрезентативка и освајач бројних врхова у земљи и иностранству, Бранка Брадашевић, однедавно је на челу параћинског Планинарског клуба "Јаворак“.

БРАНКА ПРЕДСЕДНИЦА ЈАВОРКА“: Позната планинарка на челу параћинског клуба

Фото: Фејсбук/Бранка Брадашевић

За председницу је изабрана на недавној Скупштини, што је и разумљиво јер је Бранка један од најискуснијих параћинских планинара.

Брадашевићева је била чланица женске експедиције која је крајем априла 2015. године освојила врх Тарпу Чули на Хималајима, па параћински планинари кажу да ће она сигурно допринети даљем напретку њиховог клуба.

Последњих година све је више Параћинаца који се у "Јаворак" учлањују рекреативно, тако да клуб броји око две стотине чланова, мада их је педесетак најактивнијих, за који се скоро сваког викенда организује успон на неки од врхова.

Ове године планирано је више нових дестинација, укључујући и врх  на планини Гросглокнер у Аустрији на 3.789 метара, заитм успон на Ђеравицу, Леотар, Орјен и Велебит.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

Када се покојнику даје 7, 40 дана, 6 месеци и година?