ИЗЛОЖБА И ПРОМОЦИЈА КЊИГА: Параћински КК„Мирко Бањевић“ јавно сумира рад у овој години
НАЈСТАРИЈЕ удружење књижевних стваралаца у Параћину, Књижевни клуб „Мирко Бањевић“, организује у петак, 23. децембра, традиционално јавно представљање резултата свог годишњег рада.

Фото: КК "Мирко Бањевић"
„Свођење рачуна“ организоваће кроз изложбу штампаних побликација – књига, зборника и слично, које су параћински ствараоци написали или су у њима заступљени, а биће изложене и награде и дипломе које су током године добили на различитим књижевним конкурсима и манифестацијама.
Предвиђено је још уметничко вече током којег ће чланови клуба читати своју поезију и прозу, представљање новог броја часописа за културу и друштвена питања „Саборник“, те Зборника радова са „Светосавског маратона“ и „Петрушког књижевног сабора“.
Књижевни клуб „Мирко Бањевић“ позвао је све суграђане који воле писану реч да дођу у параћински Културни центар у 18 сати.
Препоручујемо


БРАВО ЗА НИКОЛИНУ: Златна медаља за девојчицу каратисткињу из Параћина
20. 12. 2022. у 23:01

КРУНА УМЕТНИЧКЕ СЕЗОНЕ: Несвакидашња изложба "Спасовданског веза" у Дреновцу
19. 12. 2022. у 11:13

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (0)