НАЗИВИ УЛИЦА ОБАВЕЗНО НА ЋИРИЛИЦИ: По хитном поступку одржана седници СО Ћуприја
СВАКА улица и трг у Ћуприји морају да имају називе који ће бити обележени ћирилицом, док ће предлоге назива улица и тргова да утврђује посебна комисија.

Фото: З. Глигоријевић
Ово је одлучила одборничка већина на данашњој седници Скупштине општине Ћуприја, сазваној по хитном поступку. Већином гласова усвојена је и одлука о утврђивању просечних цена квадратног метра одговарајућих непокретности за утврђивање пореза на имовину за 2023. годину.
Како предвиђа одлука, на територији општине Ћуприја постоје три зоне, чије су границе дефинисане на основу комуналне и саобраћајне опремљености и повезаности са централним деловима града. Примера ради, просечне цене квадрата стана у другој зони износе нешто изнад 56.638 динара, док вредност квадрата кућа у истој зони износи тек нешто више од 31.836 динара. Цене квадратног метра непокретности биће основ за утврђивање пореза за наредну годину у другој зони.
На данашњој седници усвојен је и захтев Установе за спорт СЦ „Ада“ за измену дела Статута.
Препоручујемо

ПОТПИСАНИ УГОВОРИ ЗА СЕОСКЕ КУЋЕ: У околини Ћуприје кров над главом за четири породице
28. 11. 2022. у 20:58

ПОДРШКА ОДЛИЧНИМ СТУДЕНТИМА: Ћуприја расписала конкурс за доделу стипендија
20. 11. 2022. у 19:45

НЕМА ВИШЕ ГАЖЕЊА БЛАТА: Нови асфалт за седам "сокака" у Сењу код Ћуприје
17. 11. 2022. у 14:35

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ДРАГАНА ПОСТАЈЕ БАКА! Стиже принова у дом певачице
СИН певачице Драгане Мирковић, Марко Бијелић, већ месецима ужива у складној љубави са изабраницом Мелани Димитријевић.
07. 05. 2025. у 13:02
Коментари (0)