КОРОНА ВИРУС ЈЕЊАВА: Епидемијска ситуација у Пиротском округу
ЕПИДЕМИЈСКА ситуација на подручју Пиротског округа је све повољнија, односно вирус ковид 19 полако, али сигурно јењава.
В.Ћ.
Уз ову констатацију др Радмила Зец, епидемиолог из ЗЗЈЗ у Пироту каже да је број оболелих све мањи, и да је последњих недеља дупло мањи. Maњи је и број прегледа у ковид амбуланти, као и број хоспитализованих.
Према речима др Зец, смањен је и ризик од преношења вируса, па се Пирот, Бабушница и Бела Паланка налазе у зеленој, а Димитровград у такозваној жутој зони, због умереног ризика од преношења вируса.
Епидемиолошка ситуација на подручју Пиротског округа идентична је ситуацији у целој Србији у свим узрасним групама. Ипак, број новозаражених на 100.000 грађана још увек није пао испод 50, а када се то догоди, то ће бити знак да је интензитет вируса низак - каже др Радмила Зец из ЗЗЈЗ у Пироту.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)