МИЛИОНИ ЗА ЈОШ ВЕЋЕ УШТЕДЕ: Наставак сарадње општине у Лапову са Министарством рударства и енергетике
ЗАРАД смањења потрошње, у оквиру Националног програма за унапређење енергетске ефикасности, локална самоуправа је са Министарством рударства и енергетике потписала уговор, а посебна комисија је израдила два правилника која је прихватило Општинско веће, те одобрио поменути ресор.
Фото:З.Глигоријевић
Расписан је и јавни позив за извођаче радова, а већници у Лапову су продужили рок за подношење пријава на јавни конкурс за суфинансирање енергетске санације породичних кућа и станова, у делу који се односи на унапређење термичког омотача, термотехничких инсталација и уградње соларних колектора за централну припрему потрошне топле воде.
- За унапређења енергетске ефикасности у домаћинствима, држава је градовима и општинама определила две милијарде динара, чиме ће бити "покривена" половина инвестиција. Конкретно, наша Општина је из локалног буџета издвојила два и по милиона динара, колико смо за те намене добили и од Министарства рударства и енергетике, док ће 50 одсто учешћа обезбедити заинтересовани грађани - каже председница Скупштине општине у Лапову Мирела Раденковић, наглашавајући да је најважније да је подносилац пријаве власник некретнине и да је објекат легализован.
Заменик председника Општине Марко Вељковић прецизира да су из општинске касе - за замену столарије, израду спољашње и унутрашње изолације, те инсталацију котлова и пећи на чистија горива - опредељена два милиона, уз 500.000 динара за постављање соларних колектора и панела.
- Унапређење енергетске ефикасности у домаћинствима довешће до уштеде електричне енергије, што ће се одразити и на заштиту животне средине, јер је циљ коришћење обновљивих извора енергије - закључује Вељковић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)