ПРИНОС ДО 3,5 ТОНЕ: Приводи се крају жетва у пиротском крају

В.Ћ.

21. 07. 2022. у 15:51

НА пољима пиротске котлине, овогодишња жетва се приводи крају, што значи да ће са око 10.000 хектара летина бити скинута за који дан.

ПРИНОС ДО 3,5 ТОНЕ: Приводи се крају жетва у пиротском крају

Фото: В. Ћ.

Комбајнерима су на руку ишли временски услови. Цена комбајнирања је 14.000 динара по хектару. Како кажу стручњаци, просечан принос је између 3 и 3,5 тоне по хектару. У брдско-планинском подручју овогодишња жетва ће почети за неколико дана. Стручњаци ПССС саветују власнике њива да одмах након жетве ураде такозвану плитку обраду ораница, тачније заоравање од неких 12 центиметара и да нипошто не пале стрњику из више разлога.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

БЕЗБЕДНОСТ НА РАДУ: Култура која спасава животе