АМБАСАДОР ЧЕШКЕ ОДУШЕВЉЕН ИЗЛОЖБОМ: Званично отварање у Ћуприји вечерас
У МОРАВСКОМ парку у Ћуприји, на отвореном, на паноима је постављена изложба „Чеси у Ћуприји – век пријатељства“ која ће званично бити отворена вечерас .
Фото: Установа културе Ћуприја
Поставку је, међутим, већ погледао амбасадор Чешке у Србији Томаш Кухта који је посетио Ћуприју поводом проширивања сарадње у оквиру манифестације „Србија у ритму Европе“
Кухта је казао, између осталог, да је срећан што ће се наставити продубљивање веза између Чеха и Ћупричана, изразивши очекивање да ће се пронаћи чешки инвеститори да улажу у Ћуприју с обзиром на потенцијале које тај град има.
Чеси су од почетка двадесетог века много доприносили развоју локалне заједнице у граду на Морави, што је све представљено на изложби аутора Стефана Стаменковића.
Фото: Установа културе Ћуприја
Посетиоци ће, између осталог, моћи да сазнају који Ћупричани су потомци Чеха, како је изгледала Фабрика шећера и њена колонија пре једног века, када су је Чеси саградили, какве су биле тадашње школе, културни и спортски живот, соколство и ротаријанство у Ћуприји...
Отварање изложбе је у 18 сати, а организатор је Установа културе Ћуприје.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МАЦОЛОМ УДАРИЛИ ПО ИСТОРИЈИ: Оштећено археолошко налазиште из римског доба Анине
14. 07. 2026. у 07:00
Три дана до затварања пријава за Trail Race Копаоник и Три стране Копаоника
13. 07. 2026. у 16:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)