ВАТРЕНА СТИХИЈА ПОД КОНТРОЛОМ Пожар повише варошице Ушће захватио више од 20 хектара шуме
ВЕЛИКИ шумски пожар који је у среду по подне захватио више од 20 хектара борове шуме и ниског растиња у селима Камењани, Јабуково Поље и Дубоки Поток повише варошице Ушће, педесетак километара од Краљева, ватрогасци су успели да ставе под контролу, а очекује се да у току дана буде и локализован.
Г.Шљивић
Пожар је, подсећамо, избио под још неразјашњеним околностима и потпомогнут снажним ветром брзо се ширио, али није угрозио овдашња сеоска домаћинства, од којих су поједина остала без струје и сигнала за мобилну телефонију.
Са најжешћим налетом ватрене стихије по неприступачном терену бориле су се ватрогасне екипе из Краљева, Ушћа и Рашке, којима су у помоћ прискочили и чланови Добровoљног ватрогасног друштва „Студеница“, међу којима је било и монаха истоименог средњовековног манастира, екипе „Србијашума“ и „Ибарских рудника“, као и припадници краљевачке Цивилне заштите.
Већи део њих дежурао је и током протекле ноћи како би спречили евентуално ширење пожара, а у гашењу им од јутра помаже и киша која пада у краљевачком крају.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)