ПОМОЋ СРБИМА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Подела крава социјално угроженим породицама

Д.З.

10. 03. 2022. у 20:02

ПРИВРЕМЕНИ орган општине Исток претходних неколико дана у сарадњи са Kанцеларијом за Kосово и Метохију поделио је 20 крава социјално угроженим породицама, породицама са више деце, као и породицама које се искључиво баве пољопривредом.

ПОМОЋ СРБИМА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Подела крава социјално угроженим породицама

Фото: Канцеларија за Ким

Како је на свом фејсбук налогу саопштио Петар Петковић, директор Канцеларије за Косово и Метохију, ова помоћ значајна је за наш народ у покрајини, јер осигурава останак и опстанак Срба на КиМ.

Канцеларија ће, како наводи Петковић, и у наредном периоду наставити да помаже породицама кроз различите програме подршке.

Иначе, од 8.500 Срба колико их је до 1999. године живело на подручју општине Исток, у неколико село ове општине и самом администратвном центру сада живи око 350 Срба.

БОНУС ВИДЕО - БИЈУ РАФАЛИ, ПСУЈУ НАМ МАЈКУ СРПСКУ: Потресна исповест старице из Рудара

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

Истражујемо: Колика је стварна распрострањеност болести зависности од игара на срећу у Србији?