ПОДСТАНАРИ ЗБОГ ОБОЛЕЛОГ СИНА: Муке породице Наумов, са троје деце, хумани људи им помажу да добију кров над главом

Ј. СТОЈКОВИЋ

03. 03. 2022. у 12:20

ПЕТОЧЛАНА породица Наумов је из села Кострешевац у близини граничног прелаза Стрезимировце, а чине је Валентина и Милко - родитељи тројице синова међу којима је и Денис (16) који болује од церебралне парализе - због којег су ови скромни људи већ 15 година подстанари.

ПОДСТАНАРИ ЗБОГ ОБОЛЕЛОГ СИНА: Муке породице Наумов, са троје деце, хумани људи им помажу да добију кров над главом

Фото Приватна архива

- Денис је рођен као здраво дете, али већ са годину дана су примећени први проблеми када му је дијагностикована церебрална парализа. Наш живот смо оставили по страни и учинили све да њему олакшамо тегобе - каже Валентина, напомињући да није лако подићи троје деце, а још теже је када у кући имате члана са посебним потребама.

Никада, вели, нису тражили помоћ ни од кога. Муж ради сезонске послове, она је максимално посвећена Денису, а помажу јој и друго двоје деце - Мартин (20) и Стефан (14). Ипак, живе од туђе неге и дечјег додатка...

- Морали смо да се преселимо у Сурдулицу, јер су у Кострешевцу услови за Дениса били немогући, односно далеко су нам биле и школа и здравствена установа. Тако прође 15 година, а ми и даље немамо свој кров над главом, већ се селимо из стана у стан - објашњава Валентина која захваљује сурдуличком удружењу "Хумано срце" јер је покренуло велику акцију прикупљања помоћи, не би ли њена породица коначно добила свој кров над главом.

Помоћ

Свима који желе да новчано помогну њеној породици, на располагању је рачун Валентине Наумов код Еуробанке, број 250-3220024381500-04.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Познато када Шеј Гилџес Александер и Никола Јокић одмеравају снаге, ево који су термини утакмица Денвера и Оклахоме