ТРАДИЦИОНАЛНИ ИТЕБЕЈСКИ ЗИМСКИ СУСРЕТИ: Традиционална смотра фолклора

сопствени

01. 02. 2022. у 17:54

39. по реду Итебејски зимски сусрети отворени су у Дому културе у Новом Итебеју, месту у општини Житиште.

ТРАДИЦИОНАЛНИ ИТЕБЕЈСКИ ЗИМСКИ СУСРЕТИ: Традиционална смотра фолклора

Novosti Redakcijska App

На традиционалној смотри фолклора, старих обичаја и културног наслеђа, поред домаћих наступили су гости из Српског Итебеја, Торка, Торде и Нове Црње, а прва целина ове манифестације посвећена је представљању мултикултурализма и суживота народа и народности у овом делу Баната, уз наступ фолклорних ансамбала из Новог и Српског Итебеја, Торка, Арадца и Новог Бечеја.

Итебејски зимски сусрети, замишљени у више различитих програмских целина, трајаће  до 19. марта, уз квалитетан забавно културни програм за све узрасте, у којем посебно место заузима десета Итебејска кобасицијада, која ће се одржати 12. фебруара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.

20. 02. 2026. у 22:47

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ! Трамп поздравио и госте којих није било у сали

"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.

21. 02. 2026. у 09:40

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта чека хулигане Торциде Сплит коју су напали делије у Босни!