ПСИ ЗАКЛАЛИ 20 ОВАЦА: Крвави пир луталица у околини Прибоја (ФОТО)
БРАЋИ Вељовић, Милутину и Миодрагу, у прибојском селу Грабовица, пси луталице прошле ноћи преполовили су стадо оваца.
Фото: А. Р.
Крвави пир разјарених паса преживело је свега 20 од укупно 40 оваца, које су ускоро требале да се ојагње.
- Кад сам излетео, тор је већ био празан. Десет оваца је заклано, седам рањено, три су нестале, а пет оваца питање је хоће ли преживети. Трчао сам колико сам могао да спасим што се спасити може, али џаба – јада се Милутин.
У последњих 40 година, колико сложна браћа Милутин и Миодраг Вељовић гаје стоку, није забележен овакав покољ. Сада већ давне 2014. године су на исти начин изгубили три овце и једно јагње, али да ће у једној ноћи изгубити готово пола стада оваца, нису могли ни да наслуте.
- Брат и ја живимо сами, кућа до куће, али стоку држимо заједно. Ја имам какву такву плату, али шта ће мој брат којем је ово једини динар за живот?! Ономад су пси у Црнузима поклали овце, чак су и свиње нападали - видите да не можемо да живимо од луталица - каже огорчено Миодраг Вељовић.
Да је у овом крају порастао број паса луталица сведоче и комшије ловци, из Ловачког удружења Прибој, који кажу да све чешће срећу по петнаестак паса у чопорима, као да организовано крећу у напад на села у потрази за храном.
- Између осталог, ловимо на потезу од Равне ливаде преко Грабовице. Често наше ловачке псе пресрећу луталице и тад настаје прави покољ. Људи нас зову, жале се, траже да реагујемо, али шта ми ту можемо – знате да не смемо да их дирамо! – истиче искусни ловац Бране Мојићевић.
На лице места изашли су полиција и ветеринар. Након извршеног увиђаја, полиција је потврдила да су овце поклали пси луталице. Свега пар оваца ветеринар је ушио, мада, како кажу Вељовићи, чини им се да и оне ситно броје. Преосталим седам, видно рањеним овцама, могли су помоћи само касапи и то да им скрате муке, што је по налогу ветеринара и учињено.
За Милутина Вељовића, којем је пољопривреда и сточарство једини извор прихода, штета је непроцењива.
- Скоро све овце биле су сјагњене. На сву моју муку, ових дана радим фасаду и изолацију на кући. Сваки дан чекао сам овце да се ојагње, да платим преосталих 80.000.00 динара мајсторима. Остао сам без оваца и без јагњади – дупла штета, а дуг ме и даље чека - жали се Милутин.
Браћа Вељовић ће потражити помоћ од локалне самоуправе, у нади да покушају да надокнаде бар део штете. По налогу ветеринара, а у складу са прописима, поклане овце су закопане.
БОНУС ВИДЕО: НОВОСТИ НА МЕСТУ ЕКСПЛОЗИЈЕ: Изјаве спасилачке екипе
Препоручујемо
МУМИН НА УЛИЦИ ПОНОВО ПЕЧЕ: Ништа лепше не греје руке од фишека са врелим кестењем
24. 11. 2021. у 18:06
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (4)