ОВО ПОКАЗУЈЕ ДА ТЛО НИЈЕ СТАБИЛНО: Директор Сеизмолошког завода о земљотресу у Крагујевцу

ДИРЕКТОР Републичког сеизмолошког завода Бранко Драгичевић изјавио је јутрос да је синоћни земљотрес код Крагујевца био магнитуде 3,9 степени по Рихтеровој скали, а да је епицентар био 10 километара јужно од Крагујевца.

ОВО ПОКАЗУЈЕ ДА ТЛО НИЈЕ СТАБИЛНО: Директор Сеизмолошког завода о земљотресу у Крагујевцу

Крагујевац / Архива

Интензитет у епицентру процењен је на V-VI степени Меркалијеве скале, рекао је Драгичевић за ТВ Танјуг.

Он је додао да је првобитно магнитуда земљотреса била одређена на 4,1 јединица по Рихтеру.

Драгичевић је рекао да је овај земљотрес могао да изазове мања оштећења на рањивим објектима или објектима који нису сеизмички обезбеђени.

Навео је да је јутрос у 5.18 забележен један накнадни потрес магнитуде 2,0, који су само регистровали инструменти, а није се могао осетити.

Драгичевић је истакао да се живи на планети која је динамична и да овакви земљотреси треба да упозоре на то да тло није стабилно.

Указао је да треба да престане да се говори о земљотресима, а да почне да се прича о томе како да се људи заштите од њих.

Иначе, на данашњи дан пре 11 година догодио се земљотрес у Краљеву јачине 5,4 степена Рихтерове скале.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО - ХАИТИ НА КОЛЕНИМА: У земљотресу погинуло 2.100 људи, десетине хиљада породица без кућа

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)