НОВИ ПАЗАР ДОБИЈА ЈОШ ЈЕДАН МОДЕРАН ВРТИЋ: Министарство просвете обезбедило 170 милиона динара
НА пролеће следеће године у новопазарском насељу Ћуковац, у близини садашњег вртића “Наше дете”, почеће изградња новог, модерног обданишта, најављено је из локалне самоуправе.
Фото: Градска управа Новог Пазара
Шеф Одсека за развој и реализацију пројеката Градске управе Новог Пазара Фарук Суљевић каже да је пројектно-техничка документација завршена, а сви припремни послови окончани.
- Нови вртић ће имати три пута веће смештајне капацитете од постојећег који више не може да задовољи потребе за смештај деце из овог дела града. А тај проблем је баш евидентан у овом насељу у којем је у последње време изграђено неколико вишеспратница – наводи он.
Вредност изградње новог обданишта је око 170 милиона динара, а средства је обезбедило Министарство просвете, науке и технолошког развоја.
- Нови вртић биће изграђен у слободном делу парцеле на којој се налази садашњи вртић, а када буде завршен и пуштен у рад, стари објекат ће бити порушен како би на његовом месту било уређено двориште – додаје Суљевић.
Садашњи вртић “Наше дете” изграђен је 1977. године, а његов капацитет је око 500 малишана.
У склопу Предшколске установе “Младост” на територији Новог Пазара функционише пет вртића, а ускоро се очекује пуштање у рад и обданишта у насељу Шестово које је изграђено пре неколико година.
Препоручујемо
ЛОЗНИЧАНИ СПРЕМАЈУ ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ: Богојављенски сабор крај Дрине
04. 01. 2026. у 23:22
ПОЖАРЕВАЦ ПОД СНЕГОМ: Град се забелео после ветра и кише, температура један степен
04. 01. 2026. у 20:59
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)