КОБНА САМООБУКА МОТОЦИКЛИСТА: Агенција за безбедност саобраћаја одржала тренинг у Вршцу
АГЕНЦИЈА за безбедност саобраћаја данас је у Вршцу одржала тренинг безбедне вожње за десетак возача мотоцикала, у оквиру своје вишегодишње акције „Тренинг безбедне вожње за мотоциклисте“.

Фото: Ј. Ј. Баљак
На полигону у Технолошком парку искусни предавачи су присутним возачима демонстрирали манипулације мотора у месту и у покрету, како би унапредили њихова знања и вештине управљања овим двоточкашима, и теоретски им указали како да се заштите током вожње.
- Већ пет година смо на терену и оно што смо увидели је да је заступљена самообука и код младих и код старих мотоциклиста, а, што је најжалосније, и код инструктора који обучавају полазнике у аутошколама. То значи да нам полазници неспремни излазе на путеве, да нису самостални и безбедни учесници у саобраћају, што је и основни фактор ризика њиховог страдања у току вожње – каже Иван Бојовић, председник Агенције за безбедност саобраћаја.
Вршац је један од петнаестак градова у Србији, који су прошли на овогодишњем конкурсу Агенције и добили могућност да на овај начин превенирају евентуалне саобраћајне прекршаје и незгоде.
- Мотоциклисти су једна од најризичнијих група и често у саобраћајним незгодама задобијају тешке повреде, управо због неношења заштитне опреме. Ипак, ми у Вршцу можемо бити задовољни том статистиком, јер је у односу на раније године двоструко смањен број саобраћајних незгода у свим категоријама, на шта је утицало и наше ангажовање у тој области – каже Мирослав Лепир, председник Савета за безбедност саобраћаја у Вршцу.
Он је истакао и да су овим пројектом заокружили све учеснике у саобраћају, јер су за све њих досад одржали наменске обуке, те верује да ће ово додатно подићи ниво безбедности у саобраћају на територији целог града.
Препоручујемо

НЕСРЕЋА КОД СТАРЕ ПАЗОВЕ: Погинуо младић (25) - слетео са пута и закуцао се у дрво
23. 09. 2021. у 17:03

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)