НА УДАРУ НЕВАКЦИНИСАНИ: За осам дана 132 новооболелих у Краљеву

Г.Ћ.

19. 08. 2021. у 15:06

ПОСЛЕ нешто мирнијег периода у Краљеву је поново почео да расте број новозарежених вирусом корона. Према речима др Мирјане Крчевинац, директорке Дома здравља, од укупно 926 тестираних узорака током минулих осам дана потврђена су 132 нова случаја заразе.

НА УДАРУ НЕВАКЦИНИСАНИ: За осам дана 132 новооболелих у Краљеву

фото: Г. Шљивић

- У наведеном периоду имали смо позитивна два детета узраста од једне до 10 година, од 10 до 20 година старости позитивно је било 12, а од 20 до 40 година чак 47 особа, што иде у прилог томе да је на удару управо та, углавном невакцинисана млађа популација која и преноси инфекцију – рекла је др Крчевинац.

-  Међу лицима старости од 40 до 60 година евидентирано је 39 случајева заразе, а код старијих од 60 година 30.

Она је нагласила да док вакцинација становништва не буде била обављена у много значајнијем броју, од преко 80 одсто, постоји велика бојазан за, пре свега, осетљиве групе.

- Пракса је такође показала да су и млади и здрави такође изложени и ту имамо озбиљна изненађења што се тиче клиничке слике – додала је др Крчевинац још једном апелујући на грађане да се вакцинишу.

- Само тако можемо бити безбедни, заштићени и да се постепено вратимо нормалном животу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ У АТИНИ: Турке чека пакао, расподате карте за мајсторицу (ФОТО)