ЗРЕЊАНИНЦИ МОГУ ДА УЖИВАЈУ У ОПЕРИ: Летња оперска школа и бесплатни концерти
ТРАДИЦИОНАЛНА, пета по реду Летња оперска школа почела је са радом у идиличном дворцу Каштел у месту Ечка код Зрењанина и трајаће до 22. јула, а посетиоци ће имати прилику да уживају у седам концерата који ће одржати у амбијенту дворца и католичке цркве у Ечки, као и у башти Градске куће у Зрењанину, уз бесплатан улаз на све концерте.
фото: каштел Ечка
Овогодишња Летња оперска школа одвија се под покровитељством Креативне Европе, у склопу пројекта „Opera Past, Present, Perfect!", уз учешће признатих музичких педагога, предавача и професора, чиме се ова школа сврстава међу најквалитетније и најсавременије на свету.
Овим пројектом, уз едукативни и социолошки сегмент, младим певачима се пружа могућност да употпуне своја знања, науче да уметничко певање захтева интелектуално учешће, експериментисање, трагање, ширење граница, освешћивање инструмента, владање собом и перманентно усавршавање, а круна је прилика да у идиличном амбијенту дворца, пред публиком покажу своје умеће.
фото: Каштел Ечка
У дворцу Каштел 29. августа 1820. године, када се отварао, наступио је касније чувени пијаниста Франц Лист, који је као деветогодишњи вундеркинд, одушевио све присутне, а овог лета на истом месту одржаће се пет, укључујући и завршни, гала концерт, 21. јула.
Препоручујемо
ПОЧАСТ ЛЕГЕНДИ СРПСКОГ РУКОМЕТА: Спомен плоча за Гуту (ФОТО)
11. 07. 2021. у 12:23
ДАНИ ПОРОДИЦЕ У ПЕРЛЕЗУ ОД 12. ДО 14. АВГУСТА: Манифестација први пут у Србији
09. 07. 2021. у 20:56
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)