ОБНОВЉЕНА ГЛАВНА УЛИЦА: У Уровици код Неготина почела сезона крпљења и пресвлачења локалних путева
У СЕЛУ Уровица код Неготина завршено је уређење главне улице, познатије као Ваља Маре, у чију су рехабилитацији локална самоуправа и мештани издвојили 9,5 милиона динара. Општина Неготин је за ове намене определила 5,6 милиона, а мештани су прикупили скоро 3,9 милиона динара.
ФОТО: СМЈ
- Из општинског буџета издвојена су средства за асфалтирање километра пута, а преосталих 700 метара асфалтирано је добровољним прилозима мештана. Без пута нема живота. Ова улица је асфалтирана пре 40 година и била је пуна рупа и могу да кажем да смо презадовољни овим радовима. Заједничким снагама ма локалне самоуправе и мештана и уредићемо и простор зелене пијаце – каже Јован Дидић, председник Савета Месне заједнице Уровица.
Асфалтирањем 1.700 метара главне уровичке улице и званично је у општини Неготин започела сезона радова на крпљењу и пресвлачењу локалних путева и улица у месним заједницама, за које је из општинске касе издвојено скоро 36,2 милиона динара.
- У Уровици су постављене прве количине асфалта у овој сезони у оквиру крпљења и пресвлачења локалних путева и улица. Очекује нас радно лето и пуно нових километара реконструисаних путева и улица што ће побољшати квалитет живота наших грађана – каже Владимир Величковић, председник општине Неготин.
Препоручујемо
РАДНО ВРЕМЕ СЛУЖБИ ДОМА ЗДРАВЉА У НОВОМ САДУ : За Бадњи дан и Божић празнични распоред
02. 01. 2026. у 13:39
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 21:46
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)