КОЛО ПОД ПЕТРУСОМ: Концерт седам фолклорних друштава одржава се 4. јула испред Манастира Светог Јована Главосека

З. Рашић

03. 07. 2021. у 17:20

ДРУШТВО за очување традиције „Петрус“ код Забреге неуморно је у организовању манифестација, па је ово бајковито село код Параћина постало препознатљиво на туристичким мапама Србије.

КОЛО ПОД ПЕТРУСОМ: Концерт седам фолклорних друштава одржава се 4. јула испред Манастира Светог Јована Главосека

Фото: Друштво Петрус

Концерт „Коло по Петрусом“ биће одржан у недељу, 4. јула од 18 сати, а поред домаћина наступиће чланови још шест културно-уметничких друштава која стижу из Мале Крсне, Лугавчине, Смедерева, Малог Орашја, Михајловца и Вранова. Српска кола играће се на простору испред манастира Светог Јована Главосека, једног од неколико чији су остаци проглашени споменицима културе у Петрушкој области.

Историјски извори о овом манастиру су веома оскудни, тако да се не зна са сигурношћу кад је подигнут. Саграђен је поред реке Црнице испод саме тврђаве Петрус и има обележја моравског стила. Конзерваторски радови на њему обављени су током лета 2010. године на целом комплексу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".

28. 09. 2025. у 08:33

Коментари (0)

ДЕЛИЈЕ ЗОВУ НА ДОЧЕК ВЛАДИМИРА СТОЈКОВИЋА! Ври на Маракани, овако нешто се не памти!