„ТРИ ПРИЧЕ“ АКАДЕМСКИХ УМЕТНИКА: У Параћину вечерас отворена изложба троје аутора различитих израза

СЛИКЕ и скулптуре од керамике троје академских уметника - из Ужица, Панчева и Требиња, чине три приче јединствене изложбе управо тог назива – „Три приче“, која је отворена вечерас у галерији параћинског Културног центра.

„ТРИ ПРИЧЕ“ АКАДЕМСКИХ УМЕТНИКА: У Параћину вечерас отворена изложба троје аутора различитих израза

Фото: З.Рашић

 Ова установа културе очигледно покушава да надокнади изгубљено у доба короне, па је за кратко време захтевној публици приредила серијал квалитетних изложби. „Приче“ су тако стигле након поставке фотографија, а затим постера познатог српског дизајнера Славомира Стојановића Футра.

Фото: З.Рашић

 

 Вечерашњем свечаном отварању присуствовали су и аутори. Јелена Тијанић Савић је из Ужица, дипломирала је зидно сликарство на Факултету примењених уметности у Београду, ради као ликовни педагог, а позната је по учешћу у изради мозаика на Саборној цркви у Београду. Параћинској публици представила се сликама  са вечно инспиративном темом жене и љубави.

Такође академски сликар Дражен Милић, из Требиња, покретач је Међународне уметничке колоније „Коло“. У Параћину је изложио импресивна уља на платну експлозивних боја и јаког колорита, док је дипломирана керамичарка Марија Станојловић, из Панчева, представила своје скулптуре у простору на постаментима, али и на зидовима, обрађујући превасходно човека, односно портрет.

„Тр приче“ у параћинској галерији КЦ остаће до 8. јула, када ће их заменити изложба калиграфије.

Фото: З.Рашић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ЈУПИТЕР ЈЕ УШАО У ЛАВА: За ове хороскопске знакове отварају се врата раја - добијају шансе које су чекали годинама