ПОЧЕЛЕ ОНЛАЈН ПРИЈАВЕ ЗА УПИС НА ФТН: Места за више од 2.500 бруцоша
СРЕДЊОШКОЛЦИ који су заинтересовани за упис на Факултет техничких наука у Новом Саду, и ове школске године имају могућност да се за полагање пријемног пријаве електронским путем, чиме ће се избећи долазак на Факултет, стварање гужве и чекања.

Фото Д. Дозет
Наредне недеље, од 22. до 24. јуна, матуранти ће моћи да се пријаве на конкурс и у просторијама Факултета, али је онлајн пријавa увелико у току, односно од 7. јуна.
Веб апликација за пријаву биће отворена до четвртка, 24. јуна до 13 часова. Како би се средњошколцима што више олакшао процес пријаве, креирано је детаљно упутство које је објављено на сајту Факултета. Иначе, електронска пријава је уведена прошле године када ју је користило укупно 92 одсто кандидата.
Такође, приликом пријаве, средњошколци имају јединствену могућност да одаберу пет студијских програма чиме ће себи обезбедити конкурисање на више буџетских места - „пет жеља“. Кандидати ће своје жеље, као и до сада, наводити по приоритету приликом пријављивања за полагање пријемног испита.
На ФТН-у у школској 2021/22. години на основне академске студије, може се уписати укупно 2.524 студента, од којих су 1.433 студента чије се образовање финансира из буџета и 1.091 самофинансирајући студент. На основне струковне студије, може се уписати укупно 160 студената, од којих је 50 студената чије се образовање финансира из буџета и 110 самофинансирајућих студената.
У школској 2020/2021. години, због пандемије изазване вирусом ковид -19, ФТН у Новом Саду је изводио онлајн наставу путем платформе MS Teams на којој је било недељно 3.670 термина наставе. Дневна посета била је близу 20 хиљада учесника, а забележене максималне посећености у једном тренутку износе и до 4.200 учесника.
У прилог томе, како истичу на ФТН-у, компанија Microsoft препознала квалитет имплементације њиховог решења и у новембру 2020. године ФТН је позван да на Microsoft-овој конференцији СИНЕРГИЈА свим високошколским установама презентује своје решење. На поменутој конференцији нашем факултету је уручена захвалница уз посебне похвале, а у име Факултета говорили су декан проф. др Раде Дорословачки и представници ИТ службе ФТН-а.
Препоручујемо

ГРУПНО СПРЕМАЊЕ ИСПИТА: Старије колеге помаж стдуентима Машинског факултета
01. 06. 2021. у 15:36

БОЈОВИЋ ПОНОВО ДЕКАН САОБРАЋАЈНОГ ФАКУЛТЕТА: Укључење студената у међународне пројекте
26. 05. 2021. у 11:41

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)