ИЗ "ЦРВЕНЕ" ЗОНЕ ИЗАШЛА ДВА ОДЕЉЕЊА: Најновији епидемиолошки пресек за Рудничко-таковски крај
ДОБРА вест: из „црвене“ зоне Опште болнице у Горњем Милановцу, изашло је још једно одељење – Интерно, а дан пре и Неурологија
Фото: М.Б.
Оба та одељења, осим дезинфекције и свих законом прописаних мера, припремају се и за пријем редовних пацијената, за све болести, мимо ковида-19.
- Према пресеку од јутрос у осам сати, на Грудном одељењу лечимо петоро пацијената. Код два је потврђен корона вирус, два су негативна, један чека резултате тестирања. У протекла 24 часа, један пацијент отпуштен је на кућно лечење, примљена једна особа са симптомима, који указазују на могућу инфекцију корона вирусом – изјавио је јутрос др Предраг Шутић, в.д. директора болнице.
Укупан број лица оболелих од те заразе у актуелном пику епидемије, овде је званично 3.321.
Епидемију ковид-19 у Рудничко-таковском крају, извештајно пратимо у две етапе. У првој, од њеног почетка у марту прошле године до смиривања у мају, укупно је оболело 60 лица, од којих су петоро преминули, сви остали су излечени. У другој, од половине јуна надаље и у актуелном „пику“, према званичним подацима, заражено је 3.321 лице, уз нажалост 121 смртну жртву.
Препоручујемо
ЗАРАЖЕНЕ ДВЕ ОСОБЕ-ИСТО ТОЛИКО У ИЗОЛАЦИЈИ: У Пиротском округу епидемија као да јењава
29. 05. 2021. у 12:01
САМО ЧЕТИРИ СЛУЧАЈА ЗАРАЗЕ: Све повољније епидемиолошко стање у Краљеву
28. 05. 2021. у 20:53
САМО ЧЕТИРИ СЛУЧАЈА ЗАРАЗЕ: Све повољније епидемиолошко стање у Краљеву
28. 05. 2021. у 17:02
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)