ШАБАЦ: Заживео Привредни савет
ПРВА седница Привредног савета града Шапца одржана је у Градској кући, где је,поред осталог, постигнут договор о усвајању палан развоја града Шапца за период 2021 – 2030. године.
Фото: В. Митрић
- Договорили смо се како ћемо комисијски, преко радних група, да помогнемо Одељењу за локални економски развој да ради на том стратешком документу. Реномирани привредници, власници компанија даће и своје визије развоја града , али и своја искуства јер када су могли своје компаније да начине успешним, сигуран сам да ће њихов допринос развоју града Шапца бити једнако успешан. Жеља нам је да сви они који су учествовали у развоју града, то наставе и даље јачим и већим интензитетом. Град Шабац градимо као град будућности и сигуран сам да ћемо у томе успети - рекао је градоначелник Александар Пајић.
Председница Привредног савета Миленца Срећковић истакла је да су развој града и привреде у симбиози, и да није могуће да се привреда развија без паралелног развоја града.
- Привреду града интересују сви развојни пројекти. Интересује нас улагање у школство, пре свега у младе људе зато што ми без адекватних младих, школованих кадрова не можемо да функционишемо. Такође нас интересује и развој инфраструктуре, улица, канализације, водовода, струје, јер то је нешто што је неопходно за наше пословање. Развој града повезан је са развојем привреде - истакла је Миленца Срећковић.
Препоручујемо
СТРАВИЧАН УДЕС У ВАЉЕВУ: Аутомобил завршио на крову - Полиција на лицу места (ФОТО)
22. 12. 2025. у 09:38
У ВРАЊУ СУТРА ЗАСЕДА ГРАДСКО ВЕЋЕ: Усклађеност планираних и реализованих активности
16. 12. 2025. у 14:58
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)