ФЕДЕРЕР НЕ РАЗМИШЉА ДА ОСТАВИ ТЕНИС: Вратио сам се и желим да се такмичим против највећих играча
ШВАЈЦАРСКИ тенисер Роџер Федерер 14 месеци није играо тенис. Легенда "белог спорта" ниједном за тај период није размишљао о завршетку каријере.
Фото: EPA-EFE/ALI HAIDER
Велики је шампион 39-годишњак из Базела и отуда ова одлука не чуди.
- Осећам да прича није готова. Није баш као да сам имао више разлога да се вратим тенису осим уживања у њему. Вратио сам се и зато што желим да играм тенис против највећих играча и на највећим турнирима, а желим и да побеђујем. Надам се да ћу за Вимблдон бити 100 одсто спреман и тада сезона почиње за мене - рекао је Федерер.
Федерер ће играти у Дохи, слободан је у првом колу, а у другом ће играти против Британца Данијела Еванса.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ВИЛАНДЕР ПОНОВО "ПЕЦНУО" ЂОКОВИЋА: Само су Рафа и Роџер толико страсни
09. 03. 2021. у 15:13
НЕМАЧКИ МЕДИЈИ: Федерер је омиљени шампион, Ђоковић мора да се помири са тим
09. 03. 2021. у 10:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ! Креће нокаут фаза, верујемо у једног од домаћина
ПОЧИЊЕ оно што смо сви чекали, обрачуни шеснестине финала, а први на терен излазе Јужна Африка и Канада који се састају у Инглвуду од 21.00.
28. 06. 2026. у 10:30
"СТРАШАН" МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!
Фудбалери Аустрије и Алжира одиграли су меч 3. кола групне фазе и на крају утакмице семафор је показивао 3:3.
28. 06. 2026. у 05:59 >> 01:26
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)