МАЈАМИ СЕ ВРАЋА НА ТЕНИСКУ МАПУ: Федерер "брани" пехар освојен пре две године, Новак јури рекордни седми
МАЈАМИ мастерс враћа се у АТП календар после паузе узроковане короном која је отказала прошлогодишње издање овог турнира, некада колоквијално званог "пети грен слем".
ФОТО: ЕПА
Флорида је недостајала многим тенисерима, а то потврђује и листа играча који су се пријавили за турнир који се 2019. године преселио са острва Ки Бискејн на копно, у предграђе Мајами Гарденс.
Трофеј из 2019. браниће Роџер Федерер, а пријавио се и Новак, као и Рафа Надал. И не само они, него свих 77 првих играча са АТП листи, укључујући и српске тенисере Душана Лајовића, Филипа Крајиновића, Миомира Кецмановића и Ласла Ђереа.
Турнир ће се играти од 22. марта до 4. априла. ово ће бити 36. издање турнира који су по шест пута освајали Новак и Андре Агаси. од активних играча освајали су га још само Федерер четири пута, Енди Мареј два пута и Џон Изнер.
За разлику од Мајамија, други турнир из "Сунчаног дубла", Индијан Велс отказан је и за 2021. годину.
Препоручујемо
НАДАЛ ИСПРЕД НОВАКА, ГДЕ ТО ИМА? Чудни критеријуми номиновања за награду Лауреус
24. 02. 2021. у 13:07
НАДАЛУ НИЈЕ ЈАСНО КАКО ЈЕ МЕДВЕДЕВ ИЗГУБИО: Фрустрације, лоше способности, притисак?
24. 02. 2021. у 11:18
МЕЧ ОДЛУКЕ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Победа у Виторији је императив за чету Саше Обрадовића!
НАЈБТИНИЈИ меч у досадашњем току Евролиге кошаркаши Црвене Звезде одиграће вечерас у "Фернандо Буеса" арени где ће их од 20.30 угостити Басконија.
25. 03. 2026. у 11:38 >> 11:38
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо урадио Рафаел Надал
Најновије вести из тениса тичу се и једног од најбољих који се икада бавио "белим спортом". Новак Ђоковић је на врху те листе, а његов "први пратилац" и, уз Роџера Федерера, највећи ривал, Рафаел Надал, данас је баш поносан.
25. 03. 2026. у 20:06
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)