РОЏЕРЕ, ВРАЋАЈ СЕ ИЛИ ОДЕ И ПЕТО МЕСТО: Медведев победио Шварцмана и престигао Швајцарца на АТП листи
РУСКИ тенисер Данил Медведев није играо како се то од њега очекује, али је у финишу ове сезоне почео да пружа све боље партије.
Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
Он је трујумфом над Дијегом Шварцманом у четвртфиналу Мастерса у Паризу са 6:3, 6:1 претекао Роџера Федерера на АТП листи, па ће од понедељка бити четврти играч света.
Медведев се мучио током сезоне да успостави континуитет добрих игара. Од већих резултата може се издвојити полуфинале Ју-Ес опена, где је поражен од каснијег шампиона Доминика Тима.
Ипак, у Берсију тренутно игра сјајно и покушаће да дође до осме титуле у каријери. Колико је био добар против омаленог Аргентинца показује чињеница да је изгубио само пет поена на свој сервис.
Ривал 24-годишњаку из Москве у полуфиналу париског Мастерса биће Канађанин Милош Раонић.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ЂЕРЕ ИГРА У СОФИЈИ: Четири играча одустала и омогућили Србину да се нађе у главном жребу
06. 11. 2020. у 16:13
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. А и из Кремља.
20. 02. 2026. у 15:11
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)