ФУРИОЗНИ НАДАЛ У ТРЕЋЕМ КОЛУ РОЛАН ГАРОСА: Рафа препустио Американцу само четири гема

Часлав Вуковић

30. 09. 2020. у 17:11

ШПАНСКИ тенисер Рафаел Надал пласирао се у треће коло Ролан Гароса, пошто је прегазио Американца Мекензија Мекдоналда са 6:1, 6:0, 6:3.

ФУРИОЗНИ НАДАЛ У ТРЕЋЕМ КОЛУ РОЛАН ГАРОСА: Рафа препустио Американцу само четири гема

Фото: EPA-EFE/ YOAN VALAT

Актуелни шампион Отвореног првенства Француске је демонстрирао моћ против 236. на АТП листи и слваио после сат и 42 минута. Надал је седам пута одузео сервис Американцу који није направио ниједан брејк.

То је била 25. узастопна победа "бика са Мајорке" у Паризу, укупно 95. на том Гренд слем турниру.

Надал ће у трећем колу играти против бољег из дуела јапанског тенисера Кеија Нишикорија и Италијана Стефана Траваље.

Сјајни Шпанац покушава да освоји рекордни 13. трофеј на Ролан Гаросу, укупно 20. гренд слем титулу у каријери, чиме би се изједначио са Роџером Федерером на првом месту по броју највећих трофеја.

Њих прати Новак Ђоковић који је 17 пута слабио на Гренд слемовима.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

Рома ће од 18 часова на "Олимпику" покушати да веже две победе и додатно учврсти кандидатуру за пласман у Лигу шампиона, док Сасоло стиже у Рим уздрман после тешког пораза од Јувентуса. Разлика у форми и амбицијама делује јасно, али историја међусобних дуела упозорава да опуштања не сме бити.

10. 01. 2026. у 07:12

Коментари (0)

ПРИНОВА У ПОРОДИЦИ МИТРОВИЋ: Стижу бебе! - Милица не крије срећу