ЂОКОВИЋ СТИГАО ДА ПОКОРИ АМЕРИКУ: Синсинати мастерс за загревање, па напад на Ју-Ес опен

Марко Паунић
Марко Паунић

16. 08. 2020. у 21:30

НОВАК Ђоковић је допутовао у Њујорк.

ЂОКОВИЋ СТИГАО ДА ПОКОРИ АМЕРИКУ: Синсинати мастерс за загревање, па напад на Ју-Ес опен

Новак Ђоковић са својим тимом Фото Инстаграм

Уз најбољег тенисера света на америчкој турнеји биће тренер Горан Иванишевић, физиотерапеут Улисес Бадио и пи-ар менаџер Едоардо Арталди. Први рекет планете ће на теренима "Флешинг Медоуза" прво играти мастерс Синсинати, који је пребачен у Велику јабуку, од 22. до 28. августа, а од 31. га очекује Отворено првенство Америке, које је освајао 2011, 2015. и 2018.

- Време је за најчуднији Синсинати и Ју-Ес опен до сада. Надам се да је ово само за једну сезону, нека игре почну - написао је Горан Иванишевић на свом инстаграм-налогу.

Ђоковић је главни фаворит за освајање мастерса и гренд слем турнира, јер су од америчке турнеје одустали његови највећи ривали Рафаел Надал и Роџер Федерер. Неће играти ни Вавринка, који га је прошле године елиминисао у четвртом колу. Али, пут до 18 гренд слем титуле у каријери неће бити нимало лак, јер су свој долазак потврдили Аустријанац Доминик Тим, Немац Александар Зверев, прошлогодишњи финалиста Рус Данил Медведев. Уосталом, Медведев је лани у полуфиналу мастерса у Синсинатији савладао нашег аса са 3:6, 6:3, 6:3. Ту су још млади асови, жељни доказивања, а питање је у каквој је ко форми после паузе од пет месеци због пандемије. Иначе, постоји могућност да Ђоковић у дублу заигра са Филипом Крајиновићем.

Да не очекује нимало лак посао у Њујорку Ђоковић је потврдио пре неколико дана када је саопштио да ће играти мастерс и гренд слем:

- Свестан сам да ће овај пут бити доста другачије, услед бројних протокола и безбедоносних мера који су планирани због заштите тенисера и људи из организације. Спреман сам да се прилагодим новим условима, јер сам напорно тренирао са својим тимом и налазим се у доброј форми. Урадио сам све прегледе како бих се уверио да сам се потпуно опоравио и спреман сам да се вратим на терен фокусиран да одиграм свој најбољи тенис.

Ђоковићу је ово прилика да поправи бодовни салдо и увећа предност над Надалом, којем неће одузети прошлогодишњих 2.000 поена.

Подсетимо, турнири се играју по посебним условима, играчи ће редовно бити тестирани и неће моћи да напусте простор који је резревисан за њих. Играће се и без присуства публике, тако да ћемо видети како се не само Ђоковић снаћи, већ и остали играчи. Природно, могућа се изненађења, дуго се није играо такмичарски тенис и питање је у каквој је ко форми.

После Њујорка, играчи се враћају у Европу, где ће одиграти мастерс у Риму и трећи слем сезоне Ролан Гарос у Паризу. Једино је Вимблдон отказан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи лете након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем

КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи "лете" након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем

МАНЧЕСТЕР јунајтед дочекује Тотенхем у дербију 25. кола Премијер лиге (13.30), са јасном намером да настави победничку серију под вођством Мајкла Карика, док Спарси на "Олд трафорд" долазе у променљивој форми, али осокољени скоријим историјатом међусобних дуела ових екипа.

07. 02. 2026. у 07:20

ХРВАТИ БЕЖАЛИ ОД ОСВЕТЕ СРБА! Паника на ауто-путу због навијача (ВИДЕО)

ХРВАТИ БЕЖАЛИ ОД ОСВЕТЕ СРБА! Паника на ауто-путу због навијача (ВИДЕО)

Откако су навијачи Хајдука, Торцида Сплит, напали код аеродорома у Тузли Звездине присталице из Републике Српске, које су се враћале из Шведске, са меча Лиге Европе против Малмеа, хрватски хулигани баш и не спавају мирно.

07. 02. 2026. у 16:34 >> 17:09

Коментари (2)

ЗДРАВКО МАМИЋ ЛУДОВАО СА ЦЕЦОМ: Ево шта му је она поручила (ВИДЕО)