СИНЕР СЕ МУЧИО, АЛИ ПОБЕДИО: Италијан се пласирао у четвртфинале Пекинга
ИТАЛИЈАНСКИ тенисер Јаник Синер успео је да се пласира у четвртфинале турнира у Пекингу, иако му нимало није било лако да дође до тријумфа против Теренса Атманеа - 6:4, 5:7, 6:0.
FOTO: Tanjug/AP/Andy Wong
Јесте трећи сет био убедљив, али Француз је у прва два пружио одличан отпор другом играчу планете и озбиљно га намучио.
Овај 24-годишњак је у трећем гему направио брејк и ту предност је успео да сачува до краја, упркос томе што је ривал имао чак пет прилика да врати изгубљено. Треба рећи и да је Синер пропустио још две шансе за дупли брејк.
У другом сету се догодила једна несвакидашња ситуација. Првих седам гемова је одиграно тако што ривал који је губио гем није освајао поен. Да ствар буде заниљмивија у тој ситуацији виђено је чак четири брејка, по два на обе стране.
Кључни тренутак овог дела меча догодио се у 12. гему кад је Атмане трећи пут одузео сервис противнику и изборио изједначење.
Трећи сет био је само формалност. Француз је чини се изгубио снагу и није успео да направи огромну сензацију.
Синер ће у четвртфиналу играти против Мађара Фабијана Марожана.
Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету
Препоручујемо
КАКВО БИ ОВО ПОЈАЧАЊЕ БИЛО: Мурињо хоће да види чувеног нападача у Бенфики
27. 09. 2025. у 11:16
ВЕОМА ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Клуб се огласио због Ајзее Кенана
27. 09. 2025. у 08:16
ТЕНИСКИ СВЕТ У ШОКУ! Арина Сабаленка објавила провокативне фотографије са сестром (ФОТО)
19. 09. 2025. у 09:12
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)