НОВА РИВАЛСТВА НА ВИДИКУ: Играчи о предстојећем Ролан Гаросу
Нећу себе и велико ривалство које имам са Јаником Синером стављати на ниво великих легенди, поручио је током дана посвећеног за медије на Ролан Гаросу прошлогодишњи освајач Карлос Алкараз.

Фото: EPA-EFE/ANDRES MARTINEZ CASARES
- За љубитеље тениса је сјајно када имају узбудљиве мечеве које су играли Борг-Мекенро и Рафа-Роџер или Ђоковиц́ из велике тројке, један против другог. Тренутно су људи узбуђени сваки пут када се суочим са Јаником. Наши мечеви су, мислим, заиста високог квалитета. Чак и они који не воле тенис, можда су због тога почели да га гледају – казао је Алкараз.
Синер, који се после дуге паузе први пут вратио на недавном турниру у Риму и у финалу изгубио против Алкараза, каже да ће у Паризу бити другачије.
- У Риму неке ствари нису биле онакве какве желим да буду. Има много простора за побољшање. На срећу, имали смо времена за мале промене. Вредно радим, покушавам да достигнемо физички ниво. Наравно, то се односи и на тениски део. Играње у пет сетова ће бити одличан тест за мене, да схватим где се тренутно налазим. Хајде да видимо како ће моје тело реаговати – поручио је тренутно први рекет света.
Италијана су питали и да прокоментарисе успехе Надала свих претходних година овде.
- Узор је за све нас. Сви морамо бити веома срец́ни што смо у ери у којој смо могли да гледамо Рафу са Роџером и Новаком. То је невероватно, зар не? – поручио је Синер.
И Холгер Руне се сетио Ђоковића, који није присуствовао Дану за медије због наступа у Женеви:
- Новак је заиста био сјајан према мени, током целе моје каријере. Треинрао сам са њим у Монаку када сам био прилично млад. Увек је био веома љубазан. Давао ми је савете и слично. Заиста сам то ценио. Осећам то као велику привилегију. Један је од најбољих играча које смо икада имали.
Срећна због повратка у Париз је и најбоља светска играчица Арина Сабаленка.
- Током година много сам побољшала игру, физички и ментално сам добро и мислим да сам прилично спремна за шљаку. Осећам се јача него икад! – каже Белорускиња.
Имајући у виду да никада до сада није стигла до финала на Ролан Гаросу, новинаре је занимало да ли би то био важан корак за њу, или је фокусирана само на освајање турнира?
- У овој фази моје каријере, све се врти око освајања титула и великих трофеја. Мораш себи да поставиш велике циљеве. Више сам заинтересована за титулу него само за стизање до финала, јер је пораз у финалу ужасан, а то није мој циљ.
Њена главна противница, прошлогодишња освајачица Ига Швјонтек жели да одбрани трофеј.
- Дошла сам мало раније да бих тренирала. Волим ово место. Срећна сам што сам се вратила. Сви знају да имам лепе успомене из прошле године, па покушавам да уживам у томе – закључила је Пољакиња.

ФЕНЕРОВИ НАВИЈАЧИ ОВО ЧЕКАЈУ 16 ДУГИХ ГОДИНА: Бенфика јури пето узастопно учешће у групној/лигашкој фази ЛШ
БЕНФИКА и Фенербахче одлучују у Лисабону о пласману у групну фазу Лиге шампиона, након што је први меч у Истанбулу завршен без голова.
27. 08. 2025. у 07:30

КИПРАНИ У ШОКУ: Не могу да верују шта је Звезда урадила за реванш са Пафосом!
Црвена звезда и Пафос су на Маракани одиграли изузетно узбудљиву прву утакмицу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона, а иако коначан резултат, свакако, није био по вољи српском прваку пред реванш који се игра данас, навијачи црвено-белих са оптимизмом чекају други мегдан. А пред тај сусрет - поједини кипарски медији су запањени.
26. 08. 2025. у 17:13

Објављене наге фотографије водитељке РТС-а - као од мајке рођена (ФОТО)
ВЕОМА изазовне фотографије.
25. 08. 2025. у 20:24
Коментари (0)