ЛИЦЕ У РУКАМА, РАДОСТ ДО НЕБА: Како је Олга Даниловић прославила велику победу на Ролан Гаросу

Фантастичну победу, може се рећи и највећу у каријери, постигла је јуче Олга Даниловић (125 ВТА) победом против Американке Данијел Колинс (10 ВТА) у другом колу Ролан Гароса – 6:7 (3), 7:5, 6:4.

ЛИЦЕ У РУКАМА, РАДОСТ ДО НЕБА: Како је Олга Даниловић прославила велику победу на Ролан Гаросу

Фото: Горан Чворовић

Велику битку и с противницом, и с кишом, водила је Олга Даниловић. Жестоку борбу водила је против велике дужница из недавног меча у Мадриду (6:4, 4:6, 6:7) Данијел Колинс. У првом сету се сјајно држала, пружила велики отпор и посустала тек у тај-бреку.

Одмах је у другом повела, али су после 2:1 за Српкињу, због пљуска, после сат и 8 минута игре, сви у трку морали да напусте терен. Овај меч је, иначе, првобитно био на распореду дан раније, али, због кише, у среду није ни започео.

Двобој је настављен тек после неколико сати. Имала је Колинсова брејк предности у 2. сету, и брејк лопту за вођство од 6:5, али је Олга све то стизала и престизала. Нашла се затим и она у поседу три сет лопте, и искористила последњу.

Повела је Даниловићева у налету и у 3. сету, па узела сервис Колинсовој, али се Американка није дала. Играо се егал, све до последњег гема у коме је Олга инкасирала злата вредан брејк. Борила се као лавица и заслужила победу.

Одмах после тријумфа, бацила је рекет на шљаку и прекрила лице рукама. Радости није било краја. Срећу је поделила с публиком која је здушно навијала за њу током целог меча.

Следећа противница биће јој Хрватица Дона Векић (40), највероватније већ данас.

Фото: Горан Чворовић

 

Фото: Горан Чворовић

 

Фото: Горан Чворовић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ ТРЕНЕРСКИ ПОСАО: Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ "ТРЕНЕРСКИ ПОСАО": Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ОД доласка некадашњег "војника" Сер Алекса Фергусона Јунајтед игра одлично, попео се на треће место, а вечерас га очекује још један веома тежак задатак јер гостује на "Виталитију" где ће га дочекати разиграни Борнмут (21.00).

20. 03. 2026. у 07:10

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.

19. 03. 2026. у 19:58

Коментари (0)

ДА СЕ СМРЗНЕШ - ОНИ ЋЕ ИГРАТИ ПРОТИВ СРБИЈЕ! Селектор Шпаније саопштио списак фудбалера за меч против орлова