КРАЈ ТЕНИСКЕ КАРИЈЕРЕ: Летонац "окачио рекет о клин", био је Ђоковићев љути ривал

Часлав Вуковић

12. 02. 2024. у 12:19

ЛЕТОНСКИ тенисер Ернестс Гулбис одлучио је да заврши каријеру.

КРАЈ ТЕНИСКЕ КАРИЈЕРЕ: Летонац окачио рекет о клин, био је Ђоковићев љути ривал

Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

Он је неко кога су кроз каријеру пратиле разне контроверзне изјаве, али и то да није испунио потенцијал који је имао.

Овај 35-годишњак из Риге је освојио шест титула, а најбољи пласман био му је 10. место. На гренд слему је најдаље стигао до полуфинала Ролан Гароса 2014. године.

Гулбис је одрастао са Новаком Ђоковићем, заједно су тренирали у академији Николе Пилића у Минхену. Ипак, није баш волео српског тенисера.

Летонац је 2013. године причао о Нолету.

- Постоји неколико играча које не волим. Не волим Новака иако се знамо од када смо имали 12 година. Тада је био обичан дечак. Променио се после првог великог тријумфа. То видим у његовим очима. Сада нас гледа другачије. Истина, никада нисмо имали ниједан конфликт, али осећам промену у његовој личности. Не волим такве људе. Волим особе са јаким персоналитијем. Оне које се не мењају због успеха или зарађеног новца. Због овога се ја трудим да будем пажљив и да се не променим - говорио је тада Гулбис.

Гулбис је у каријери зарадио 7.471.954 долара и многи сматрају да је морао много више да направи на тениском терену.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУТИНСКО ОДРАЂИВАЊЕ ПОСЛА: ПСЖ долази на Енфилд са два гола предности и Енрике неће дозволити да их испусти

РУТИНСКО ОДРАЂИВАЊЕ ПОСЛА: ПСЖ долази на "Енфилд" са два гола предности и Енрике неће дозволити да их испусти

ПАРИЖАНИ су доминирали пред својим навијачима против Ливерпула, славили су резултатом 2:0 и са огромним самопоуздањем дочекују вечерашњи реванш који је на програму од 21.00.

14. 04. 2026. у 09:30

АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!

АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!

Лука Дончић је овог пролећа заиграо кошарку на нивоу коју је тешко зауставити. И, навијачи Лос Анђелес Лејкерса "знају" коме треба да се захвале на томе.

09. 04. 2026. у 13:11

Коментари (0)

БРИСЕЛ ОДМАХ КРЕНУО СА УЦЕНАМА: Мађару стигло 27 задатака од ЕУ