СРАМ ВАС БИЛО! Тзв. Косово пријавило Србију и Новака Ђоковића! Траже хитну реакцију институција

Александар Илић
Александар Илић

24. 11. 2023. у 17:43

ТЕНИСКИ савез такозване државе Косово реаговало је због песме уз коју је српски тим изашао на меч уз песму "Весели се српски роде", а то се није допало свима у јужној српској покрајини.

СРАМ ВАС БИЛО! Тзв. Косово пријавило Србију и Новака Ђоковића! Траже хитну реакцију институција

Фото: Н. Рашић

Тениски савез тзв Косова је наводно пријавио наш тим. Ту информацију пренео је лист "Коха Диторе" уз опаску да се ради о "националистичкој песми", те да наш тим заслужује да буде кажњен.

- Невероватно је да такве провокације националнистичким песмама се дешавају на великим спортским догађајима, посебно у Дејвис купу који је заправо Светско првенство у тенису. Зато је ИТФ као организатор такмичења одговоран за овакву провокацију државе Косово, наводи се у саопштењу Тениског савеза тзв. Косова.

Наводи се и да ће уз сарадњу са државним институцијам поднети жалбу светској тениској федерацији (ИТФ), Међународном олимпијском комитету (МОК) и другим институцијама.

Тврде и да ово није први "преступ" (!?) најбољег српског тенисера Новака Ђоковића, за кога наводе да је "српски националиста", уз подсећање да је у мају на Ролан Гаросу на камери написао "Косово је срце Србије", док се такође оглашавао и поводом сукоба у Бањској 24. септембра.

ВОНУС ВИДЕО: МЕКИНРО ЗА НОВОСТИ: Смешно је што Новаку није било дозвољено да игра у Америци

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи хаос у редовима плаваца

НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"

ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.

04. 01. 2026. у 11:30

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (5)

ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће