НИКО КАО НОВАК ЂОКОВИЋ! Србин је урадио нешто што је деловало као немогућа мисија

Марко Паунић
Марко Паунић

20. 11. 2023. у 09:00

Српски тенисер Новак Ђоковић започео је данас своју рекордну 400. недељу на врху АТП листе, више од 12 година након што се први пут попео на врх.

НИКО КАО НОВАК ЂОКОВИЋ! Србин је урадио нешто што је деловало као немогућа мисија

Танјуг/АП

Ђоковић је своју 400. недељу на првом месту АТП листе дочео у великом стилу - обезбедио је осми рекордни пут број један на крају године и освојио је рекордну седму титулу на завршном мастерсу победивши у финалу у Торину Јаника Синера.

"То је прилично добро достигнуће, 400 недеља на броју један. То никада није урађено у историји. Неко ће сигурно на крају оборити тај рекорд, али се надам да ће остати дуго", рекао је Ђоковић.

Ђоковић је у фебруару оборио рекорд Штефи Граф од 377 недеља на броју један и постао најбољи свих времена у мушкој и женској конкуренцији. Претходно је у 2021. години надмашио бројку од 310 недеља коју је код тенисера држао Роџер Федерер.

Иако је у његовом власништву велики број рекорда, српски тенисер ће имати шта да "јури" и у 2024. години.

Само два трофеја га деле од 100 титула у каријери, а са 1.086 победа на свом конту вероватно ће постати тек трећи тенисер у историји који је прешао број од 1.100 победа и придружити се Џимију Конорсу и Федереру. Наравно, настојаће да побољша свој рекорд од 24 гренд слем титуле и 40 мастерс трофеја.

На коначној АТП листи за 2023. годину Ђоковић има 11.245 бодова, што је 2.390 више од другопласираног Шпанца Карлоса Алкараза.

Међу најбољих десет није било промена, па иза водећег двојца следе Данил Медведев, Јаник Синер, Андреј Рубљов, Стефанос Циципас, Александер Зверев, Холгер Руне, Хуберт Хуркач и Тејлор Фриц.

Када је реч о осталим српским тенисерима, Ласло Ђере је 33, Душан Лајовић је на 46, Миомир Кецмановић на 55. позицији, док је Хамад Међедовић 111. тенисер света.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

РИЗИКУЈУ БЕЗ СТРАХА: Ова четири хороскопска знака увек добију оно што желе