АЛКАРАЗ НЕ ЖЕЛИ ДА ПРЕПУСТИ ЂОКОВИЋУ ПРВО МЕСТО: ''Главни циљ ми је да останем светски број један''
Најбољи тенисер света Шпанац Карлос Алкараз изјавио је данас да му је главни циљ да сачува прво место на АТП листи.

FOTO: Tanjug/AP
Алкараз заузима прво место на АТП листи са 600 бодова више у односу на другопласираног Србина Новака Ђоковића.
Шпанац је прошле године елиминисан у четвртфиналу Синсинатија од Камерона Норија. Ђоковић прошле године није играо на мастерсу у Синсинатију, а српски тенисер би за недељу дана могао да се врати на прво место АТП листе.
- Волим такве битке. Свиђа ми се што знам да могу да изгубим, али могу и да се опоравим у исто време. Наравно да уживам у борби против једне од легенди спорта, против Новака - рекао је Алкараз, преноси званични сајт АТП-а.
Он је истакао да му је главни циљ да остане на првом месту АТП листе.
- Морате да постављате циљеве током сезоне, на сваком турниру. Главни циљ је да останем на врху и да, ако изгубим, покушам што пре да се опоравим. То је нешто што ми је помогло да пружим најбоље игре на великим турнирима - додао је шпански тенисер.
Алкараз је прошле недеље елиминисан у четвртфиналу мастерса у Торонту од Американца Томија Пола.
- Није то била добра недеља за мене, али има доста ствари које бих могао да поправим на турниру у Синсинатију. Ако се вратим годину уназад, изгубио сам у првом колу Монтреала, а затим у четвртфиналу Синсинатија. Потом сам освојио Ју-Ес опен. Морам да превазиђем то што се десило у Торонту. Морам да покушам да одиграм боље и да исправим све што је било у Торонту - истакао је Алкараз.
Шпанац је слободан у првом колу Синсинатија, а у другом колу ће играти са победником меча између Американца Џонија Изнера и Аустралијанца Џордана Томпсона.
БОНУС ВИДЕО: Дуљај након победе над Радничким: Раније смо овакве мечеве губили, сада смо добили на карактер

ЕВРОПА ДОМИНИРА: Фудбал који се игра на Старом континенту је "ванземаљски" за остатак света
ДАНАШЊИ програм Светског клупског првенства отвориће Челси и Лос Анђелес који се састају на "Мерцедес бенз стадиону" у Атланти од 21.00.
16. 06. 2025. у 08:35

РУСИЈА ТУГУЈЕ: Погинуо Николај Красников
Откако је почео рат у Украјини, Русија је остала без неколико важних личности из света спорта, али најновије вести везане за Русију и њене трагичне спортске приче долазе далеко од ратишта.
16. 06. 2025. у 16:45

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)