БРУКА И СРАМОТА! Новак Ђоковић на удару "сајбер примитиваца"
МНОГО је Новак Ђоковић освојио трофеја, награда, покупио првих места, али ово је једно од оних које се не слави.
ФОТО: Танјуг/АП
Наиме, направљена је листа тенисера изложених сајбер малтретирању, после детаљног истраживања организација "World Sports Network". Они су обрађујући оно што се писало о играчима на Фејсбуку и Твитеру дошли до закључка да је Новак Ђоковић у последњих 16 месеци добио највише негативних објава на Твитеру.
Скоро сваки пети твит (15 одсто) имао је садржај који би могао да узнемири Ђоковића, док је 11 одсто лоших објава о њему забележено на Фејсбуку! Иза Ђоковића је Грк Стефанос Циципас којег на "Твитеру" једнако прозивају, али нешто мање на Фејсбуку.
Карлос Алкараз има свега шест одсто негативних твитова и један одсто статуса на Фејсбуку, док подаци о Рафи Надалу се и не наводе у истраживању, што би могло да значи како је тај број занемарљиво мали.
Међутим, томе је дефинитивно дошао крај. Француска тениска федерација као организатор Ролан Гароса показала је на делу како ће убудуће бринути о менталном здрављу тенисера који су на друштвеним мрежама последњих година изложени бруталним увредама навијача и "интернет хулигана".
Тенисерима ће бити препоручен "Бодигард", производ фирме "AI technology Bodyguard", који ће филтрирати све коментаре који долазе играчима преко Инстаграма, Фејсбука, Твитера и Тиктока. Због способности обраде велики број порука у милисекунди биће елиминисано све оно што би могло да утиче на тенисера и на његово психичко стање.
На тај начин биће спречено сајбер малтретирање и ово би могло да буде примењено и на остале спортске гране, јер ништа мање непријатности не доживљавају фудбалери, кошаркаши, атлетичари...
Препоручујемо
А, ДА ЈЕ ОВО НОВАК ЂОКОВИЋ УРАДИО? Швеђанин имао помрачење ума, тениски свет затечен дивљаштвом
24. 05. 2023. у 19:04 >> 19:17
ПОТРЧАЛА МУ У ЗАГРЉАЈ: Ноле прошетао Београдом - њен гест га посебно одушевио (ФОТО)
23. 05. 2023. у 22:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КО ЋЕ У ЕВРОПУ? Гент и Генк бију битку за место у Лиги конференција
ОБРАЧУН два белгијска великана на "Планет груп арени" (18.30) одлучиће о томе ко ће идуће године заузети место у трећем најјачем УЕФА такмичењу.
31. 05. 2026. у 07:30
СТИГЛИ БАГЕРИ НА МАРАКАНУ: Почело је! (ВИДЕО)
Најновије вести из Црвене звезде тичу се - важних инфраструктурних радова.
01. 06. 2026. у 14:58
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (2)