''БИЛО БИ ГЛУПО ОТПИСИВАТИ ЂОКОВИЋА'' Бивши Новаков тренер пред Ролан Гарос верује у Србина
Легендарни немачки тенисер и тренер Борис Бекер изјавио је да је Новак Ђоковић увек фаворит за освајање трофеја на гренд слем турнирима, преноси британски Гардијан.
Фото: EPA-EFE/FABIO FRUSTACI
Ђоковић је јуче званично изгубио прво место на АТП листи, а српски тенисер је тренутно трећи играч света. Испред Ђоковића су Шпанац Карлос Алкараз и Рус Данил Медведев.
- Било би глупо да неко отпише Ђоковића. Шљака није његова омиљена подлога, али у последњих неколико година успео је да постигне форму баш за Ролан Гарос. Он ће увек да буде један од фаворита за освајање гренд слема све док је здрав и док буде желео да игра - рекао је Бекер.
Он је додао да Ђоковић не добија "сву љубав и поштовање које би требало да има''.
- Ђоковић је врло отворен, разговорљив човек, који понекад делује као тениска машина. Међутим, када није на терену, прилично је шармантан. Са њим можете да разговарате о послу, политици, музици, добар је момак. Он је такође прави историчар тениса. Схвата ко је био овде пре њега и жели да остави свој траг. То је већ учинио - рекао је Бекер и додао:
- Ђоковић је и перфекциониста, као и све суперзвезде. Жели да одигра савршен меч, што се можда догодило једном или два пута у његовој каријери.
Он је подсетио да је прошле године из затвора пратио финале Вимблдона у коме је Ђоковић победио Ника Кирјоса 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3). Бекер је провео у британском затвору осам месеци казне због прикривања имовине и позајмица вредних скоро три милиона евра у намери да избегне отплату дугова.
- Био сам јако емотиван када се то догодило. Био је то фантастичан подвиг, а будући да се ради о мом пријатељу, веома ме развеселио - закључио је Бекер, који је тренирао Ђоковића три године.
БОНУС ВИДЕО: Милојевић: Колико смо уложили толико и добили
Препоручујемо
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"
МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.
25. 02. 2026. у 06:27
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)