ПРВИ ТУРНИР И ОДМАХ ТРОФЕЈ: Алкараз освојио титулу у Буенос Ајресу

Часлав Вуковић

19. 02. 2023. у 22:01

ШПАНСКИ тенисер Карлос Алкараз освојио је титулу у Буенос Ајресу. Он је у финалу победио Британца Камерона Норија са 6:3, 7:5.

ПРВИ ТУРНИР И ОДМАХ ТРОФЕЈ: Алкараз освојио титулу у Буенос Ајресу

ФОТО: Танјуг/АП

Био је ово први турнир ове сезоне за момка из Мурсије и одмах је подигао трофеј. Ово је јасан показатељ да је повреда прошлост и да се 19-годишњак вратио у великом стилу.

Што се меча тиче, први сет је био изједнчен све до средине, а онда је Алкараз додао гас. Успео је да направи брејк и начини велики корак ка победи у главном граду Аргетнине.

Тамо где је стао, наставио је Шпанац у другом сегменту. Одмах је 12. играчу света одузео сервис и чинило се да ће мирно привести меч крају, но тако није мислио Нори. Успео је Британац у деветом гему да врати изгубљено.

Ипак, он није издржао. Када је сервирао за тај-брејк рука је задрхатала, па је меч био готов после једног сата и 34 минута.

Алкараз већ наредне недеље игра у Рио де Жанеиру, а ривал у првом колу му је Бразилац Матеус Алвеш.

БОНУС ВИДЕО: НОВАКУ ЈЕ ЈОШ САМО ОВО ОСТАЛО: Са ових 5 ствари биће недостижан за све

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУТИНСКО ОДРАЂИВАЊЕ ПОСЛА: ПСЖ долази на Енфилд са два гола предности и Енрике неће дозволити да их испусти

РУТИНСКО ОДРАЂИВАЊЕ ПОСЛА: ПСЖ долази на "Енфилд" са два гола предности и Енрике неће дозволити да их испусти

ПАРИЖАНИ су доминирали пред својим навијачима против Ливерпула, славили су резултатом 2:0 и са огромним самопоуздањем дочекују вечерашњи реванш који је на програму од 21.00.

14. 04. 2026. у 09:30

Коментари (0)

Узнемирујући снимак: Жена дошла на утакмицу и видела мужа с љубавницом, а онда... (Видео)