ОРГАНИЗАТОРИ ''АО'' ОДРЕДИЛИ НОСИОЦЕ: Шпанац први, Ђоковић четврти
Аустралијанци саопштили носиоце на Аустралијан опену.
ФОТО: АП
Након отказивања турнира од стране Карлоса Алкараза, Рафаел Надал је постављен за првог носиоца, док је наш најбољи тенисер Новак Ђоковић четврти, саопштили су данас организатори првог Гренд слема у сезони.
Алкараз се пре неколико дана повукао са Аустралијан опена због повреде тетиве, па је за првог носиоца постављен бранилац титуле у Мелбурну и тренутно други тенисер света.
Ђоковић ће пробати да освоји јубиларну 10. титулу у Мелбурну и тако се изједначи са Надалом по броју гренд слем титула (22).
Србија ће имати још једног носиоца, а то је Миомир Кецмановић, 27 тенисер света.
У женској конкуренцији прва носитељка је и прва играчица света Ига Швјонтек, која ће у Мелбурну покушати да дође до четврте гренд слем титуле, уједно прве у Мелбурну.
Аустралијан опен је на програму од 16. до 29. јануара.
БОНУС ВИДЕО: УСПЕСИ СРПСКОГ СПОРТА У 2022. Година индивидуалних спортиста
Препоручујемо
''ВЕЛИКУ САМ БИТКУ ДОБИО'': Ђере пресрећан након највеће победе у каријери
11. 01. 2023. у 13:30 >> 13:31
БРАВО МИШО! Кецмановић славио након велике драме против домаћег тенисера
11. 01. 2023. у 11:57 >> 12:27
СПЕКТАКЛ! ЕЛ КЛАСИКО ЗА ТРОФЕЈ! Барса силовита, Реал рањив – ко диже Суперкуп у Џеди?
БАРСЕЛОНА и Реал Мадрид састају се у финалу Суперкупа Шпаније у недељу увече (20.00), у новом издању Ел Класика који директно одлучује о трофеју као и прошле године када је убедљиво славила Барса (5:2).
11. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)