СТАТИСТИКА КОЈУ НАДАЛОВИ НАВИЈАЧИ ЖЕЛЕ ДА САКРИЈУ: Новак Ђоковић и Роџер Федерер имају 13:0 против Рафе у овој категорији
ИАКО је Роџер Федерер однедавно тениски пензионер у свести тениских фанова и даље постоји "велика тројка" а вероватно ће тако остати и када се Новак Ђоковић и Рафаел Надал повуку са велике сцене.
Foto: Printskrin
Такође, не престаје полемика о томе ко је из овог трија први међу једнакима, дакле најбољи свих времена - ГОАТ. Када год се јави неко да ту титулу оспори Рафаелу Надалу обично се позове на "аргумент шљаке" - јер Шпанац је већину својих највећих титула освојио на најспоријој подлози.
Тако се ових дана појавила занимљива статистика, о међусобним сусретима велике тројке од 2015. године до Роџеровог одласка у пензију прошлог месеца. Статистику је објавио твитер налог "The Big Three" (Велика тројка), који уређује Ник Нмероф, један од директора тениса у Њујорку.
Зашто је баш 2015. година узета? Па, зато што од те сезоне Рафа против највећих ривала није остварио ниједну победу ван шљаке!
За то време, одиграо је 24 меча збирно против њих двојице и забележио 20 пораза и само четири победе, све четири на земљаној подлози.
Од 2015. године до данас, Новак и Рафа одиграли су 17 мечева, а резултат је 11:6 за нашег аса. Од тога одиграли су десет мечева на шљаци, и ту је Шпанац остварио свих својих шест тријумфа (три у Риму, два на Ролан Гаросу и један у Мадриду). Ван шљаке, одиграли су шест мечева на тврдој подлози и један на трави а Ђоковић је победио у сваком.
Што се тиче међусобних сусрета Роџера и Рафе, од 2015. године састали су се осам пута, а веровали или не Швајцарац је славио у чак седам наврата и изгубио само једном. То је било у једином њиховом дуелу на шљаци од 2015, у полуфиналу РГ 2019. године.
Последњи пут Рафа је Нолета ван шљаке победио у финалу Ју-Ес опена 2013. године, а Роџера у полуфиналу Ози опена 2014. године.
БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДИЛЕМЕ НИЈЕ БИЛО: Тијана Бошковић најбоља одбојкашица Светског првенства
15. 10. 2022. у 22:02
СРБИЈА ЖИВИ! Одбојкаши Србије победили Украјину у Лиги нација
16. 07. 2026. у 22:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"
Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.
16. 07. 2026. у 07:00
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (1)