НИЈЕ САМО ПУТИН ПРОБЛЕМ: Данил Медведев неће играти на Вимблдону

Марко Паунић
Марко Паунић

05. 04. 2022. у 08:08

ДРУГИ тенисер света Данил Медведев могао би да пропусти гренд слем на Вимблдону чак и ако се одрекне свог председника Владимира Путина.

НИЈЕ САМО ПУТИН ПРОБЛЕМ: Данил Медведев неће играти на Вимблдону

Tanjug/AP

Последњих недеља се овај услов провлачио кроз медије, али како тврди енглески Телеграф, организатори су спремни да и мимо тога забране учешће Русу.

Разлог зашто организатори овог гренд слема желе да суспендују пре свега Данила Меведева јесте у томе што постоји бојазан да би његов тријумф могао да да ветар у леђа властима у Москви.

Подсећања ради, министар спорта у Британији Најџел Хадлстон раније је тражио од Медведева и осталих да се у писаној форми изјасне и потврде како не примају новац од Путина, Русије и Белорусије, као и то да неће давати подршку тим странама.

Како се наводи у тексту, Вимблдон има повлашћен статус у односу на остала три гренд слем турнира и због тога може да доноси другачије одлуке. Док Ролан Гарос нема "снагу" да забрани Медведеву учешће на турниру, Вимблдон верује да је то могуће извести и покушаће то да ураде током овог лета.

Такође, они би могли да избаце са турнира и све остале тенисере и тенисерке из Русије и Белорусије из истог разлога - страха да њихов добар резултат на трећем гренд слему може да утиче на политичку ситуацију у свету.

Пријаве за турнир трају до средине маја, док је такмичење на програму од 27. јуна до 10. јула.

БОНУС ВИДЕО: Необична соба на мундијалском стадиону у Катару

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА У ШОКУ! Није ни сањала да ће ово да доживи, а таман је све кренуло по њеном! Кремљ одмах реаговао

РУСИЈА У ШОКУ! Није ни сањала да ће ово да доживи, а таман је све кренуло по њеном! Кремљ одмах реаговао

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, а иако су ствари почеле да се мењају на боље по Русе - једна вест о санкцијама сада их је шокирала.

06. 11. 2025. у 17:16

ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ! Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у српском граду

"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду

ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.

06. 11. 2025. у 12:50

Коментари (3)

РУСИЈА У ШОКУ! Није ни сањала да ће ово да доживи, а таман је све кренуло по њеном! Кремљ одмах реаговао