"МЕХДИ ВЕЧЕРАС ПОСТАЈЕ СЛОБОДАН": Највећа победа Новака Ђоковића у Мелбурну
НОВАК Ђоковић је током јануара ове године прошао праву тортуру док је покушавао да стигне на Аустралијиан опен, а на крају су аустралијске власти донеле спорну одлуку о укидању визе тада најбољем тенисеру света. Ипак, његов боравак у Мелбурну скренуо је пажњу на тајну коју је Аустралија крила!

Фото: АП
Док је Новак Ђоковић био смештен у хотелу без пристојних услова за живот, испоставило се да поједини становници тог објекта већ девет година живе као имигранти, без основних људских права. Међу њима је био и Мехди Али, који се сада похвалио да је слободан човек.
Он је након девет година добио дозволу да напусти злогласни хотел и почне нови живот.
Ипак, то се неће догодити у Аустралији у којој је желео да се настани, већ ће морати да отпутује за Америку, која му је одобрила азил.
Мехди је иначе неколико пута стајао у заштиту Новака Ђоковића током његове драме у Мелбурну, а нема сумње да је и Новак помогао њему и његовим пријатељима. Ситуација у којој се нашао најбољи српски спортиста и неколико његових изјава о имигрантима који живе годинама у хотелу скренули су пажњу целог света на овај проблем.
"Вечерас постајем слободан и напуштам Аустралију, одлазим у САД где ћу започети нови живот. Али нећу бити срећан све док сви моји пријатељи не буду пуштени из имиграционог притвора. Није слобода док сви не будемо слободни. Хвала вам свима за подршку", написао је Али на Твитеру.
БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић није међу троје тенисера с највећом зарадом у 2021.
Препоручујемо

"ЗАПАД БЛАТИ ЉУДЕ СА КОЈИМА СЕ НЕ СЛАЖЕ": Новак Ђоковић је био жртвено јагње
03. 03. 2022. у 11:42

СПРЕМАЈУ ПАКАО ЂОКОВИЋУ: "Новаче, да ли желиш да прођеш као Американац?"
03. 03. 2022. у 09:20

ПОРУКА УКРАЈИНСКОГ ТЕНИСЕРА ИЗ БУНКЕРА: Ђоковић ме контактирао, Надал и Федерер шокирали
03. 03. 2022. у 08:40

НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: "Легенде" освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна
ЈЕДАН од мање занимљивијих мечева другог кола Лиге шампиона биће одигран на Кипру где ће дебитант Пафос дочекати шестоструког првака Европе, Бајерн из Минхена (21.00).
30. 09. 2025. у 07:30

АМЕРИ ЗАТЕЧЕНИ! Никола Јокић дошао на конференцију пред старт НБА сезоне, а причао им о Пешићу, брату, храму, ко му је непријатељ у екипи...
Никола Јокић је први пут откако је за Србију играо на Евробаскету 2025 изашао пред америчке новинаре и... мало је рећи да је та конференција за штампу Денвер нагетса пред почетак НБА сезоне била занимљива.
29. 09. 2025. у 20:06

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)