РУКОВОДИОЦИ УДАРАЈУ ПО НОВАКУ ЂОКОВИЋУ: "Његова организација није потребна! АТП је идеалан систем"
ДЕО јавности не гледа благонаклоно ка Новаку Ђоковићу због оснивања независног удружења тенисера и тенисерки, чији је циљ да побољша статус играча у односу на организаторе турнира.

ФОТО: Тањуг
"Камен спотицања" је подела финансијских средстав, услова за тренинге, као и комплетан календар такмичења.
У круг "критичара" Новака Ђоковића и његових разумних захтева ушао је и Жан-Франсоа Коле, директор турнира у Гштаду.
- Директори турнира не мисле да се играчи не питају, напротив. Ми смо хтели да направило заједнички пројекат , у Лозани и Гштаду, али су играчи то блокирали. АТП и ВТА су били за то. Видите, играчи имају моћ, навео је Коле.
Он је навео да организација попут оне коју је покренуо Новак није потребна тенискокм свету.
- Не... АТП систем је идеалан, играчи и турнири имају по 50 одсто у одлучивању. Ако желите да радите као Ђоковић, та равнотежа ће се пореметити. Ђоковић нема добру идеју, закључио је Коле.
Ситуација се посебно заоштрила пошто је организација ПТПА добила чвршћу структуру, велику подршку других независних удружења спортиста и темељ да захтева дубље промене у систему тениса.
Препоручујемо

НАКОН ШТО ЈЕ ЧУО ДА ИГРА ПРОТИВ НОЛЕТА: Андерсон оплео по Ђоковићу - то је неправедно
29. 06. 2021. у 11:24

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је поново пробуђена европска сила
ПОСЛЕ ремија у спектакуларној првој утакмици полуфинала, Интер и Барселона укрштају копља и у реваншу, овога пута на "Ђузепе Меаци", где ће нешто пасти коначна одлука о финалисти Лиге шампиона.
06. 05. 2025. у 07:45

РУСИЈА У ШОКУ! Звезда Русије узела српско држављанство уместо руског
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети бројних санкција, па и спортских, услед чега бројни руски врхунски спортисти не могу да учествују на међународним надметањима. Услед тога је једна звезда Русије решила да промени спортско држављанство - и узме српско..
06. 05. 2025. у 12:28

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)