МАРЕЈ ГОВОРИО О ФЕДЕРЕРУ: Играчи га на Вимблдону гледају на другачији начин
НОВАК Ђоковић је главна тема у последње време у свету тениса и то с разлогом. Оно што је најбољи тенисер света урадио у Паризу заслужује да се о томе прича.
Фото: EPA-EFE/ENNIO LENZA
Ипак, Британац Енди Мареј је говорио о Роџеру Федереру и његовим шансама на Вимблдону, турниру на коме је најуспешнији.
- Не знам тачно Федерерову ситуацију, али из мог искуства могу да кажем да је тешко вратити се на терен после дуге паузе и одмах играти на високом нивоу. Али, гренд слемови су друга прича. Нису исти као остали турнири. И сигуран сам да ће остали играчи на Вимблдону гледати Федерера на другачији начин него на осталим такмичењима - рекао је Мареј.
Некадашњи светски број један се вратио на терен у Квинсу. У другом колу је поражен од Матеа Беретинија.
- Морам прво да побољшам кретање. Осетио сам и нелагодност у бутини, коју ћу пробати да елиминишем до Вимблдона. Волео бих да имам више мечева, али тешко је у овим условима "мехура". Нисам сигуран шта ћу да урадим - закључио је Мареј.
Вилмблдон се игра од 28. јуна до 11. јула.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
НОВАК ЈЕ И НАЈБОЉИ ТАТА: Није успешан само у тенису, Ђоковић се одлично сналази и у улози оца (ВИДЕО)
19. 06. 2021. у 14:10 >> 15:04
СВИ СЕ ПЛАШЕ КОРОНЕ И НОВАКА: Пљуште откази Токију, Шаповалов се придружио Надалу и Тиму
19. 06. 2021. у 10:12
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. А и из Кремља.
20. 02. 2026. у 15:11
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)